Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 30. 10. 2022

Prinášame vám výsledky volieb v našom kraji.


BELICA KONČÍ, NAHRADÍ HO BECÍK
Po 21 rokoch sa rozhodli voliči nitrianskej župy pre zmenu. Novým županom sa stane Branislav Becík z Hlasu-SD. Vystrieda Milana Belicu, ktorý kandidoval ako nezávislý s podporou Smeru. Becíka volilo 58 765 ľudí , Milan Belica získal o 12 tisíc hlasov menej. V prvej päťke boli ešte kandidáti Tibor Csenger Martina Holečková a Lukáš Kyselica.

NA ČELE TSK ZOSTÁVA JAROSLAV BAŠKA
Na čele Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSKbude ďalšie štyri roky Jaroslav Baška. Získal viac ako 67% hlasov. Podľa jeho slov je rád, že dostal vo voľbách hlasy nielen od svojej materskej strany, ale volili ho aj koaličné i nekoaličné strany a aj ľudia z pravicového spektra. Predvolebná kampaň bola podľa neho férová, ocenil to aj u svojich protikandidátov.
Baška video alebo foto ked nebude iné


STARONOVÍ PRIMÁTORI OKRESNÝCH MIEST
Všetky okresné mestá v Nitrianskom kraji majú staronových primátorov . Krajské mesto Nitra a všetky okresné mestá v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) budú v novom volebnom období viesť staronoví primátori. Primátorom Nitry zostáva Marek Hattas (Tím Kraj Nitra), ktorému svoj hlas vo voľbách odovzdalo 8157 voličov, čo predstavuje pokles o viac ako 30 percent oproti voľbám v roku 2018.

Prinášame vám aj vyjadrenia jeho protikandidátov počas volebnej noci.

V Komárne pokračuje vo funkcii primátora Béla Keszegh, Primátorom Levíc zostáva Ján Krtík , Nové Zámky naďalej povedie Otokar Klein, Mesto Šaľa povedie Jozef Belický, pre ktorého sa začína tretie volebné obdobie na poste primátora. Na čele Zlatých Moraviec bude v nasledujúcich štyroch rokoch stáť Dušan Husár. Mesto Partizánske povedie aj nasledujúce štyri roky Jozef Božik (nezávislý). V sobotných (29. 10.) voľbách do orgánov samosprávy obcí získal ako jediný kandidát na primátorský post od voličov 4970 hlasov. Božik povedie Partizánske už štvrté volebné obdobie po sebe. V Topoľčanoch obhájila post primátorky nezávislá kandidátka Alexandra Gieciová. Podporilo ju 4892 voličov, čo predstavuje viac ako 58 percent odovzdaných hlasov. Primátorka vyhrala voľby s dvojnásobným počtom hlasov oproti druhému Petrovi Balážovi.

Podobné Príspevky

Správy: 29. 4. 2023

Lukas Gregus

Správy – 28. 2. 2023

Lukas Gregus

Správy – 20. 2. 2023

Lukas Gregus

Správa: FC Nitra žiada o vysporiadanie majetku

Lukas Gregus

Správa: Poslanci kritizujú noviny mesta Nitra

Lukas Gregus

Správa: Daň pre prevádzkovateľov kolobežiek

Lukas Gregus