Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 23. 3. 2022

Headline: Pre utečencov z Ukrajiny vzniklo v Nitre nové veľkokapacitné centrum pre cudzincov utekajúcich pred vojnovým konfliktom. * Počet detí so špeciálnymi diétnymi požiadavkami stále stúpa. Ako prebieha stravovanie u týchto detí v školských jedálňach? * V súvislosti so situáciou na Ukrajine sa Slováci zaujímajú o kryty civilnej ochrany. Sú postačujúce pre všetkých? * Staronovým rektorom Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa stal Libor Vozár.

NAZOV:  VEĽKOKAPACITNÉ CENTRUM V NITRE JE UŽ OTVORENÉ

Od pondelka začalo v Nitre fungovať na Akademickej ulici v Nitre veľkokapacitné centrum pre Ukrajincov žiadajúcich o dočasné útočisko. Po otvorení veľkokapacitných centier v Humennom a v Michalovciach je to už tretie takéto centrum.  Otvorené bude nepretržite 24hodín, 7 dní v týždni. Na pomoci Ukrajincom participuje niekoľko inštitúcií.

NÁZOV: KUCHYŇA PRE MALÝCH CELIATIKOV

V Nitrianskom kraji je veľa žiakov s celiakiou. Táto choroba si vyžaduje špeciálne prispôsobené stravovanie. Bezlepkovú diétu. Prípravu bezlepkovej stravy na Slovensku upravujú normy a receptúry pre diétne stravovanie, ktoré vydalo ministerstvo školstva. Základná škola Krčméryho v Nitre, ktorá vznikla aj vďaka iniciatíve rodičov, ponúka stravovanie aj pre deti s touto diétou. 

NÁZOV: KRYTY V NITRE OCHRÁNIA LEN PÁR ĽUDÍ


Nachádzajú sa pod školami i obytnými domami. Možno aj pod tým vaším. Reč je o krytoch civilnej ochrany, ktoré slúžia na prežitie pri mimoriadnych udalostiach a počas vyhlásenej mimoriadnej situácie. 

MENO NOVÉHO REKTORA UKF JE ZNÁME

Akademický senát Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre  vyhlásil 1. februára 2022 voľby kandidáta na rektora Univerzity na najbližšie obdobie 4 rokov. Do 8. marca, kedy bola uzávierka podávania návrhov na kandidátov, mohol svoj návrh na rektora podať každý člen akademickej obce alebo Správnej rady UKF. Zverejneniu predchádzalo písomné vyjadrenie súhlasu navrhovaných kandidátov  s kandidatúrou. Z dvoch navrhnutých kandidátov na rektora UKF v Nitre na funkčné obdobie 2022 – 2026 kandidatúru prijal prof. Libor Vozár.Voľby sa uskutočnili v pondelok 21. marca 2022. Akademický senát UKF prof. Libora Vozára zvolil do funkcie rektora univerzity na funkčné obdobie 2022 – 2026. Rektor sa funkcie ujme po vymenovaní prezidentkou SR.

Podobné Príspevky

Správy: 29. 4. 2023

Lukas Gregus

Správy – 28. 2. 2023

Lukas Gregus

Správy – 20. 2. 2023

Lukas Gregus

Správa: FC Nitra žiada o vysporiadanie majetku

Lukas Gregus

Správa: Poslanci kritizujú noviny mesta Nitra

Lukas Gregus

Správa: Daň pre prevádzkovateľov kolobežiek

Lukas Gregus