Televízia CENTRAL
Image default

Správy – 23. 12. 2021

HEADLINE: Zhruba 54-tisíc ľudí na Slovensku má autizmus.Častými pomocníkmi detí sú aj špeciálne vycvičené psy. * Vianočné pečivo nitrianskym zdravotníkom * Najobľúbenejšie sviatky roka sú tu. Stromčeky kupujú vo veľkom. * Kresťania sa pripravujú na narodenie Krista, Bazilika Sv. Emeráma v Nitre ožije bohoslužbami za účasti veriach.


NÁZOV: KEĎ PES LIEČI

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Jednou z oblastí, v ktorej sa využíva schopnosť psov liečiť, je canisterapia. Tá je vo všeobecnosti radená medzi podporné terapeutické aktivity s asistenciou zvierat. Canisterapia sa využíva pri deťoch s mozgovou obrnou, so špecifickými vývinovými poruchami učenia, pri mentálne postihnutých či u autistov.


UČITELIA NAPIEKLI ZDRAVOTNÍKOM
Niektorí učitelia nitrianskych škôl odovzdali krabičky koláčov pre zdravotníkov pracujúcich vo Fakultnej nemocnici Nitra. učitelia tak urobili zo solidarity, keďže mnohí z nich nemajú čas si doma pripraviť vianočnú atmosféru a venovať sa pečeniu.

NÁZOV: TRENDOM VIANOC JE JEDĽA
Je lepší živý alebo umelý? To je otázka, ktorú si každoročne kladie mnoho z nás. Výberom živého stromčeka rozvoniate domov drevom a pozdvihnete tak vianočnú atmosféru vašej domácnosti. Kúpou umelého stromčeka si zase ušetríte predvianočné starosti na roky dopredu. Ak ste sa už pre stromček rozhodli , je dobré vybrať mu aj správne miesto.


BOHOSLUŽBY POČAS VIANOC
aj Počas tohtoročných Vianočných sviatkov sa budú v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma celebrovať slávnostné sv. omše za dodržiavania protipandemických opatrení. Katedrálny chrám – hrade bude otvorený a prístupný aj verejnosti k prehliadke aj k individuálnej modlitbe denne . V Pribinovej kaplnke je verejnosti prístupný opätovne inštalovaný monumentálny betlehem, ktorý pochádza z dielne umeleckého rezbára Georga Bergmeistera z Južného Tirolska. Pre návštevníkov Nitrianskeho hradu bude aj celý jeho areál prístupný.

Podobné Príspevky

Správy – 28. 2. 2023

Lukas Gregus

Správy – 20. 2. 2023

Lukas Gregus

Správa: FC Nitra žiada o vysporiadanie majetku

Lukas Gregus

Správa: Poslanci kritizujú noviny mesta Nitra

Lukas Gregus

Správa: Daň pre prevádzkovateľov kolobežiek

Lukas Gregus

Správy – 25. 1. 2023

Lukas Gregus