%PM, %22 %577 %2019 %13:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

Orchidea je jednou z najrozmanitejších rastlín a zároveň  už v súčasnosti najobľúbenejšou izbovou rastlinou. Kedže orchidey začínajú kvitnúť od konca novembra, v tomto období ich nežnú krásu môžno obdivovať aj v botanickej záhrade SPU v Nitre.Tohtoročná výstava prináša aj novinku, ktorá má na Slovensku premiéru.  

%AM, %22 %339 %2019 %08:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

V nitrianskej nemocnici evidujú jeden prípad úmrtia na chrípku. * Na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre aktuálne prebieha kontrakčno-predajná výstava  Rybárstvo, Poľovníctvo a Včelárstvo. * Na Svätplukovom námestí si pripomenuli výročie úmrtia Jána Kuciaka a jeho priateľky. * V Nitre má vzniknúť nová prevádzka na spracovanie autovrakov. * Mesto pod Zoborom pokračuje v likvidácii nelegálnych reklamných plôch. * Ceny nájmov bytov v Nitre sú už porovnateľné s Bratislavou. Od roku 2010 sa ich cena zvýšila až do 48 %. * Na stavbu nitrianskej škôlky v areáli kasární získalo mesto dotáciu. *

%PM, %21 %616 %2019 %14:%feb Pridajte komentár medzi prvými!
Najnovšie vydanie magazínu Central Live vám opäť prináša rozhovory so zaujímavými hosťami. Ako prvého si moderátorka Nikoleta Kováčová do štúdia pozvala čerstvého držiteľa ocenenia Srdce na dlani Juraja Nováka, ktorý povie viac o dobrovoľníctve a aj o tom, ako pátral po dielach sochára Tibora Bártfaya. S druhým hosťom zmeníme tému a pozveme vás do Botanickej záhrady SPU v Nitre. Urobí tak priamo jej riaditeľka Erika Mňahončáková, ktorá vám predstaví aktuálne expozície, aj plány do blízkej budúcnosti. V magazíne Central Live nechýbajú ani kinotipy z nitrianskeho Cinemaxu a súťaž o vstupenky doň.
%PM, %21 %611 %2019 %14:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

Na pôde župného úradu v Trenčíne prijal župan Jaroslav Baška  delegáciu z Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike.

%PM, %21 %611 %2019 %14:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

Trenčiansky samosprávny kraj bude od nového školského roka zriaďovateľom troch stredných zdravotníckych škôl.

%PM, %21 %606 %2019 %14:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

Oceňovanie kultúrnikov v Trenčianskom kraji za rok 2018 už tradične v polovici februára uzatvoril slávnostný večer Kultúra 2018.

%AM, %21 %347 %2019 %08:%feb Pridajte komentár medzi prvými!
Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa po 17-ročnej kadetskej reprezentantke, pravej spojke Zuzane Trepáčovej (UDHK Nitra), získali pred druhou časťou sezóny aj ďalšiu mladú hráčku. Do kádra trénera Michala Lukačína pribudla Alžbeta Obstová z HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.
%AM, %21 %346 %2019 %08:%feb Pridajte komentár medzi prvými!
Program 3. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. - 6. miesto) Slovnaft handball extraligy hádzanárov uzavrel stredajší duel MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa, ktorý bol zároveň súbojom o 2. priečku v priebežnej tabuľke. 
%PM, %19 %567 %2019 %13:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

* Mesto Nitra chce pozíciu hlavného architekta obsadiť kvalifikovaným odborníkom. * Vo Vrábľoch môžete nahlasovať výtlky. * Mestská polícia v Prievidzi dostáva tisíce oznámení. * Chrípka zatvára školy a nemocnica zakazuje návštevy. *

%AM, %19 %363 %2019 %08:%feb Pridajte komentár medzi prvými!

V Starom divadle Karola Spišáka v Nitre sa zišlo niekoľko desiatok stredoškolákov zo 7 španielskych bilingválnych sekcií na Slovensku, aby odprezentovali svoju dramatickú tvorbu na jubilejnom 10. ročníku divadelného festivalu španielsky hovoriacich súborov. 

Strana 1 z 431