Slovenská basketbalová liga pokračovala počas víkendu druhým kolom. Úradujúci majster BK Levickí Patrioti nedopustil na svoj úkor žiadne prekvapenie, proti BKM Lučenec nasadil od začiatku vysoké tempo a v kombinácii s produktivitou v útoku, nemal väčšie problémy pri uhájení domácej palubovky.
Čítať ďalej...
Hádzanári HKM Šaľa prišli o doterajšiu stopercentnú bilanciu v Slovnaft handball extralige mužov. Po šiestich víťazstvách sa v 7. kole museli uspokojiť len so ziskom bodu, ktorý si odniesli z palubovky nováčika súťaže. Medzi trojicu desaťbodových prenasledovateľov Šaľanov sa zaradili hráči MŠK Považská Bystrica, tí v šlágri kola nedali šancu vicemajstrovi HK Agro Topoľčany. Na 4. miesto sa posunul MHC Štart Nové Zámky, ktorý si podľa očakávania poradil so Strojárom Malacky 39:30.

V sobotňajšom šlágri 4. kola základnej časti slovenskej Edymax extraligy volejbalistov uspeli domáci hráči Nitry proti súperom z Košíc v päťsetovej dráme 3:2. Na čele extraligovej tabuľky je stopercentná Prievidza, keď vyhrala všetky štyri stretnutia, nasledujú Svidník, Nitra a Prešov s tromi víťazstvami a jednou prehrou.

Hráči Nitry otočili duel v Miškovci a zvíťazili 3:1 v nedeľňajšom zápase 12. kola hokejovej Tipsport ligy. Aj hokejisti Nových Zámkov si zmerali sily s maďarským celkom, keď triumfovali pred vlastnými divákmi nad MAC Budapešť tesne 3:2.
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v štvrtom stretnutí Slovnaft extraligy mužov za sebou. V predohrávke 8. kola si na svojej palubovke poradili s MHC Štart Nové Zámky.
Dres HK Nitra si už nebude obliekať útočník Jesse Mychan. 26-ročný Kanaďan odohral pod Zoborom len päť zápasov základnej časti, v ktorých mu na konto pribudli dva body za dve asistencie. Po doliečení zranenia sa stále necítil  komfortne. Na vlastnú žiadosť tak odchádza z klubu.
Pred niekoľkými rokmi neúspešne bojoval slovenský hokejový útočník Marek Tvrdoň o miesto v zámorskej NHL, teraz 25-ročný krídelník mieri do rezervy tímu EBEL z Klagenfurtu.
Hokejisti Nitry zvíťazili v Detve 6:5 po samostatných nájazdoch v piatkovom zápase 11. kola Tipsport ligy. Hráči Nových Zámkov triumfovali nad hokejistami vicemajstrovského Trenčína 4:2. Domáci si víťazstvo zabezpečili už v prvej tretine, keď strelili tri góly a neinkasovali ani raz.

V 10. kole V. futbalovej ligy Stred privítal Lapáš Čeľadice a do vedenia sa dostali v 14. minúte hostia gólom Klučára. Kovarce sa predstavili na ihrisku lídra z Paty a utŕžili 5 gólov, hoci dokázali odolávať do 50. minúty.

V stretnutí 10. kola IV. LIGA JV sa Topoľčany predstavili na ihrisku Marcelovej a domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte gólom Konžana Mukalengu. Tovarníky privítali v okresnom derby Horné Obdokovce a v 22. minúte sa ujali vedenia tečovanou strelou Miliča.