Talian Matteo Pelucchi z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom sobotňajšej 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska so štartom v Dubnici nad Váhom a cieľom v Nitre, ktorá merala 180,6 km.
Čítať ďalej...

Na novú extraligovú sezónu sú pripravení volejbalisti VKP - SPU Nitra. Káder úradujúceho slovenského vicemajstra sa rozrástol o zaujímavé meno. Pod Zobor sa vracia reprezentant SR Milan Bencz. Rodák zo Žirian začal svoju volejbalovú kariéru pod Zoborom, hrával aj v Trenčíne, Púchove, Kladne, vyskúšal si angažmány v Rakúsku, Taliansku a Francúzsku.

Hokejisti Žiliny nestačili na domácom ľade hráčom Nových Zámkov a podľahli tesne 2:3 v utorkovom stretnutí 3. kola Tipsport ligy. V úvodnej tretine padol len jeden gól, ktorý si pripísal hosťujúci Richard Nejezchleb.
Hokejisti Nitry zvíťazili nad hráčmi Popradu 4:1 v utorňajšom zápase 3. kola Tipsport ligy. Domáci tím potiahol za triumfom proti "kamzíkom" najmä Judd Blackwater, skúsený 31-ročný kanadský krídelník strelil dva góly a mal aj dve asistencie.
Nováčik Slovnaft handball extraligy okúsil prvýkrát chuť prehry v 3. kole. Hádzanári MHK Piešťany podľahli v sobotňajšom súboji na palubovke MHC Štart Nové Zámky najtesnejším rozdielom. Vicemajster HK Agro Topoľčany potvrdil úlohu favorita, keď vyhral na pôde Strojára Malacky.
Hokejisti Nových Zámkov triumfovali na domácom ľade nad Nitrou jasne 4:0 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Skóre otvoril v presilovej hre v 11. min 35-ročný útočník Nových Zámkov Henrich Ručkay.
Futbalisti Serede získali všetky tri body za víťazstvo 2:1 nad Michalovcami v sobotňajšom súboji 8. kola Fortuna ligy. Duel v Nitre lepšie rozohrali Zemplínčania, ktorí od 14. min viedli gólom I. Žofčáka z pokutového kopu. Hneď po prestávke vyrovnal domáci Gatarič.
Futbalisti Podbrezovej zvíťazili 3:2 nad Nitrou v sobotňajšom zápase 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Nitrania sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Vestenického z pokutového kopu.

V 6. kole V. ligy stred sa na ihrisku OFK Veľký Lapáš predstavil Družstevník Jacovce a po bezgólovom prvom polčase prišlo rozuzlenie v druhej časti stretnutia, keď sa najskôr strelecky presadli hostia, no potom prišla bohatá gólová odplata domáceho celku.

V stretnutí 6. kola IV. ligy sk.JV nastúpili Topoľčany na domáci zápas proti susedovi v dolnej časti tabuľky OŠK Svätý Peter už pod vedením nového trénera, ktorým sa v piatok stal bývalý československý reprezentant a hráč Trnavy, Banskej Bystrice a Bohemians Praha Peter Zelenský.