V stretnutí 3. kola nadstavbovej časti slovenskej extraligy basketbalistiek v skupine o 5. - 8. miesto si hráčky BKM Junior UKF Nitra poradil s BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50, keď trumovali v troch štvrtinách stretnutia.
Čítať ďalej...
Hokejisti Topoľčian, Michaloviec a Skalice si zabezpečili postup do semifinále v sobotňajších štvrťfinálových tretích zápasoch play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže St. Nicolaus I. ligy. Zhodne triumfovali 3:0 na zápasy.
Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili jednoznačne 4:1 na pôde FC ViOn Zlaté Moravce v sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Hostia o svojom triumfe rozhodli prakticky už v prvom polčase, keď strelili tri góly.
FC Nitra doma remizoval s AS Trenčín 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Nitra sa dostala do vedenia v závere prvého polčasu vďaka Renému Kotríkovi, na jeho zásah však v úvode druhého dejstva odpovedal Ashraf El Mahdioui.
Nadstavbovú časť Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov otvoril v piatok súboj 1. kola A-skupiny (o 1. - 6. miesto). Diváci v Topoľčanoch videli vyrovnané stretnutie prakticky až do 45. min, v ktorom sa napokon zrodilo jednoznačné víťazstvo HK Agro Topoľčany nad HKM Šaľa.
Inter Bratislava a KB Košice si rovnako ako minulý rok zahrajú finálový duel Slovenského pohára v basketbale, tentokrát v metropole východu. Inter Bratislava si poradil v semifinále s Iskrou Svit, KB Košice nemali problém s Levicami.
Olympijský víťaz z Ria 2016 a majster sveta z Pekingu 2015 v chôdzi na 50 km Nitran Matej Tóth odletel na vyše trojtýždňové sústredenie do juhoafrického Johannesburgu. Pre 35-ročného slovenského Športovca roka 2016 to bude prvé dlhé zahraničné sústredenie od olympijského triumfu.
Hráči MMHK Nitra sa stali víťazmi základnej časti hokejovej extraligy juniorov a do štvrťfinále play-off vstúpia z najvýhodnejšej pozície. Druhá skončila Dukla Trenčín a tretiu priečku obsadili mladíci HC ’05 Banská Bystrica.
Víťazstvom favorizovaných domácich tímov sa skončili utorňajšie prvé stretnutia štvrťfinále play-off druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus I. ligy.
S 23 futbalistami v kádri plus tromi členmi tímu do 19 rokov v príprave vstúpi FC Nitra do jarnej časti fortunaligovej sezóny. Špecifikom pre mužstvo spod Zobora je skutočnosť, že pre rekonštrukciu štadióna bude mať detašovanú domácu pôdu v neďalekých Zlatých Moravciach.