V dohrávanom stretnuti 2. kola Slovenskej basketbalovej ligy žien sa basketbalistky BKM Junior UKF Nitra predstavili na palubovke Young Angels Košice. Favoritom duelu boli domáce hráčky a zápas len potvrdil predpoveď.
Čítať ďalej...
Basketbalový klub MBK Handlová sa posilnil o dvojicu legionárov. Po tom, ako z Hornej Nitry odišli Američania Will Darley a Montell Goodwin, sa vedenie tímu rozhodlo angažovať 28-ročného Erica Kibiho.
Od stredajšieho večera sú známi traja zo štyroch účastníkov turnaja Final 4 Slovenského pohára v hádzanej mužov 2018/2019. Vo štvrťfinále, ktoré sa hralo na jeden zápas, sa presadili favorizované tímy.
Tri víťazstvá v rámci 16., 17. a 18. kola posunuli FC Nitra v tabuľke jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na 6. priečku. Toto umiestnenie aj po štyroch jarných vystúpeniach a celkovo 22. kole základnej časti by pre klub spod Zobora znamenalo účinkovanie v "nadstavbovej" skupine elitného poltucta o majstrovský titul.
Slovnaft handball extraliga mužov má od soboty nového lídra. V priamom súboji o prvé miesto si vedúcu pozíciu v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže vybojovali hádzanári MŠK Považská Bystrica, ktorí deklasovali HKM Šaľa 35:21 a zosadili ho z čela tabuľky. Šnúru štyroch prehier a piatich zápasov bez výhry prerušili hráči MHC Štart Nové Zámky. Derby cez kopec sa skončilo pre úradujúceho vicemajstra. Hádzanári HK Agro Topoľčany vyhrali v Hlohovci nad Sportou.
Futbalisti Nitry na záver jesennej časti zvíťazili v sobotňajšom dueli 18. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Zlatých Moraviec presvedčivo 3:0. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v Nitre nad Sereďou 1:0.
Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Košicami 5:3. V súboji tabuľkových susedov nestačili Novozámčania na Popradčanov 5:6 po predĺžení.
19-roční hráči FC Nitra sa v záverečnom 17. jesennom kole I.LSD predstavili na vlastnom trávniku proti celku zo špice tabuľky FC Spartak Trnava. Stretnutie skončilo výsledkom 0:2.
Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková bude v hráčskej kariére s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať v Maďarsku. Jej novým zamestnávateľom by sa mal stať Mosonmagyaróvári KC SE.