pondelok, 24 apríl 2017 12:38 Pridajte komentár medzi prvými!

Projekt Deti deťom je pilotný projekt základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, ktorý odštartoval svoje pôsobenie na psychiatrickom oddelení v Nitre. Cieľom výstavy je prepojenie zdravých detí s deťmi postihnutými psychickými poruchami. 

pondelok, 24 apríl 2017 10:06 Pridajte komentár medzi prvými!

Ústav romologických štúdií FSVaZ UKF v Nitre zorganizoval pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov Týždeň rómskej kultúry. Medzinárodný deň Rómov si ľudia na celom svete pripomínajú 8. apríla a je oslavou rómskej kultúry. V rámci tohto týždňa bol pre študentov i verejnosť pripravený bohatý program. 

pondelok, 24 apríl 2017 09:38 Pridajte komentár medzi prvými!
V 20. kole I. LSD zvíťazili 19-roční futbalisti FC Nitra nad rovesníkmi z FK Dukla Banská Bystrica 3:0, v 19. kole I. LMD 17-roční hráči FC Nitra zdolali MFK Zemplín Michalovce po výsledku 2:1. 
pondelok, 24 apríl 2017 09:36 Pridajte komentár medzi prvými!
V 21. kole IV. ligy sk. JV sa na ihrisku ČFK Nitra predstavil celok z horných priečok tabuľky TJ Imeľ a výhra hostí sa očakávala, pretože tá im zabezpečovala možné poskočenie do čela štvrtoligovej tabuľky. 
pondelok, 24 apríl 2017 09:35 Pridajte komentár medzi prvými!
Slovenský hokejový obranca Jozef Kováčik hrá za Kometu Brno od októbra 2011. S týmto klubom sa v minulosti už dvakrát dostal do finále play-off českej extraligy, v oboch prípadoch však zostal bez titulu. Do tretice sa však Komete aj 37-ročnému bekovi pošťastilo a tím z Brna sa z majstrovskej trofeje teší premiérovo po dlhých 51 rokov čakania. 
piatok, 21 apríl 2017 14:00 Pridajte komentár medzi prvými!
V aktuálnom vydaní magazínu Central Live vás na Charitatívny majáles Nitra v kroji pozve prezidentka Nitrianskej humanitnej spoločnosti Homo Nitriensis Margita Štefániková. Už 30. apríla v PKO si môžete detailne prezrieť kroje nášho regiónu, zabaviť sa na krojovanej veselici a aj postaviť máj. A nemusíte prísť ani v kroji, stačí dobrá nálada. Tá vám nebude chýbať ani po zhliadnutí nového filmu Cuky Luky. Očakávaná snímka je už v kinách, jej tvorcovia a protagonisti zavítali aj do nitrianskeho Cinemaxu, kam sa vybrala aj moderátorka Nikoleta Kováčová a vyspovedala pre vás aj Zuzanu Šebovú a Petru Polnišovú.
piatok, 21 apríl 2017 08:39 Pridajte komentár medzi prvými!

* Na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa koná v týchto dňoch medzinárodná predajná záhradnícka výstava. * Mesto Nitra zobralo skautom priestory, v ktorých sídlila ich klubovňa. * Zlomený strom spadol na idúce auto. * V Lužiankach od soboty uzatvoria cestu. Prejdite cez obchádzkovú trasu. *  

piatok, 21 apríl 2017 08:36 Pridajte komentár medzi prvými!
Hokejisti HC Banská Bystrica zvíťazili 2:1 na ľade HK Nitra vo štvrtkovom štvrtom stretnutí finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1 na zápasy. 
streda, 19 apríl 2017 08:20 Pridajte komentár medzi prvými!

* Slováci si na šibačku veselo ulievali. Záchranári ratovali aj opité deti. * Obyvateľ Nitry začal spisovať petíciu na odvolanie primátora mesta Nitry - Jozefa Dvonča. * Modernizácia autobusovej stanice v Nitre pokračuje. * Cyklistov možno pustia na pešiu zónu. Nitrianska radnica zvažuje možnosti. * V Nitre sa zídu záhradkári na výstave Gardenia. *

Strana 1 z 246