streda, 18 október 2017 14:54 Pridajte komentár medzi prvými!

V Handlovej v mesiaci úcty k starším pripravili pre seniorov kultúrny program.  

streda, 18 október 2017 12:48 Pridajte komentár medzi prvými!

Mesto Šurany v spolupráci so šurianskym gymnáziom zorganizovalo aj tento rok už piaty ročník behu mestom pod názvom „Šurianska desiatka“. Podujatie sa už  stáva  športovou tradíciou, na ktorej sa každým rokom zúčastňuje čoraz väčší počet záujemcov rôznych vekových kategórií.

streda, 18 október 2017 08:22 Pridajte komentár medzi prvými!

Oslava jubilea patrí medzi významné a nezabudnuteľné udalosti v živote, ale i v existencii každej inštitúcie. Významné 65. výročie svojho vzniku oslávila 10. októbra Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. 

streda, 18 október 2017 08:20 Pridajte komentár medzi prvými!

Práca profesionálnych hasičov nespočíva len v hasení rozsiahlych či menej rozsiahlych požiarov, ale i zachraňovaní životov takmer pri každej dopravnej nehode či pomáhaní pri rôznych živelných pohromách a ekologických haváriách.Hasiči zo Slovenska,Českej republiky i Maďarska sa zišli v meste pod Zoborom, aby si zmerali sily na už v poradí 9. ročníku Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel.

streda, 18 október 2017 08:14 Pridajte komentár medzi prvými!

Na slávnostnom stretnutí v modernom,architektonickom skvoste v Dome umenia v Piešťanoch predstavili svoju komornú maliarsku tvorbu mladí výtvarníci a pedagógovia, protagonisti zo  Základnej umeleckej školy v Topoľčanoch. Názov výstavy sa niesol v znamení Con Amore.

utorok, 17 október 2017 13:12 Pridajte komentár medzi prvými!
Životné jubileum je vždy významnou udalosťou v živote človeka  a zároveň poobhliadnutím sa spätne za seba, ale i hodnotením výsledkov svojej tvorivej duševnej práce. K takémuto hodnoteniu dospel aj jubilujúci autor, nitriansky rodák, akademický maliar Daniel Bidelnica. 
utorok, 17 október 2017 09:34 Pridajte komentár medzi prvými!

Mesto Nitra vyhralo titul Európske mesto športu a stalo sa lídrom v oblasti smart riešení. Moderátorka politickej relácie Na rovinu Klaudia Gregušová na tieto ale aj iné dôležité témy vyspovedala primátora Nitry, Jozefa Dvonča. Sledujte túto reláciu na obrazovke Televízie Central už dnes.

utorok, 17 október 2017 09:22 Pridajte komentár medzi prvými!

* V Nitre prebieha veľké jesenné upratovanie. V mestských častiach sú postupne rozmiestňované veľkokapacitné kontajnery. * Cestovný poriadok MHD v Nitre sa zatiaľ meniť nebude. * Počas Kariérneho dňa sa žiaci stretnú s potenciálnymi zamestnávateľmi. * Zdieľanie bicyklov sa ujalo, za 10 týždňov sa zaregistrovalo 4 400 užívateľov. * V okolí elektrárne Mochovce vznikne deväť inteligentných miest a obcí. * 

utorok, 17 október 2017 09:21 Pridajte komentár medzi prvými!
V sobotu sa zrodil nerozhodný výsledok v súboji 7. kola Slovnaft handball extraligy ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky. Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa uspel v šlágri pred vlastnými fanúšikmi, keď si v 6. kole spoločnej slovensko-českej súťaže žien poradil s DHC Sokol Poruba 26:19 a v aktuálnom poradí poskočil na 4. miesto za pauzujúcu Iuventu.
Strana 1 z 296