Ulicami Nitry sa na Veľký piatok konala tradičná pobožnosť Krížovej cesty. Sprievod putoval od budovy Krajského súdu až na miestnu Kalváriu. Krížovej cesty sa zúčastnil aj nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

Čítať ďalej...

Priaznivci tanečného športu si uplynulý víkend prišli na svoje v Mestskej športovej hale v Nitre.Atmosféru štandardných a latinsko-amerických tancov sa do mesta pod Zoborom podarilo organizátorom priniesť po takmer 20-tich rokoch  už po druhý krát v podaní Majstrovstiev Slovenska v kombinácii 10 tancov.

Čítať ďalej...

Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trenčíne sa konali maturitné skúšky s témou Dožinky. 

Čítať ďalej...

Národná dejepisná súťaž gymnázií Českej a Slovenskej republiky sa konala v priestoroch Trenčianskej župy.

Čítať ďalej...

V Topoľčanoch sa konal 25. ročník tanečnej súťaže Top Dancing s účasťou okolo 2000 tanečníkov.

Čítať ďalej...

Usporiadatelia pripravili 42. ročník turistického pochodu na Jankov vŕšok s názvom Vojenská päťdesiatka. 

Čítať ďalej...
Nitrianska hudobná jar v obnovenej podobe má ambíciu byť priestorom pre prezentáciu vážnej hudby v širokom meradle – od detských talentov, nadaných študentov konzervatórií až po profesionálne hudobné telesá. Súčasťou spomínaného podujatia je aj festival mladých umelcov.
Čítať ďalej...
Veľkonočné sviatky nám klopú na dvere a pre nás všetkých je tento sviatok spojený s vodou, korbáčmi a maľovanými vajíčkami. Mesto Topoľčany usporiadalo už po deviatykrát v Galérii mesta Topoľčany tematické podujatie "Veľká noc v ľudových tradíciách".
Čítať ďalej...
V zasadacej miestnosti Mestského úradu v Topoľčanoch sa konalo slávnostné vyhlásenie a ocenenie najúspešnejších športovcov mesta Topoľčany za rok 2016. Vyhodnotenie prebiehalo v nasledujúcich kategóriách: jednotlivci juniori, jednotlivci seniori, kolektívy juniori, kolektívy seniori, Združenie technických a športových činností a kategória tréner. Nechýbala ani čestná cena za celoživotný prínos v oblasti športu. 
Čítať ďalej...

Je to už 72 rokov čo sa mesto Topoľčany stalo slobodným. Hoci odvtedy uplynulo veľa času, stále je to príležitosť nielen pre verejných predstaviteľov mesta a pre obyvateľov, si tieto udalosti pripomenúť.

Čítať ďalej...
Strana 1 z 48