Karate klub Kumade Topoľčany začal písať svoju históriu v roku 2004. V tej dobe chodilo na tréningy asi 20 pretekárov a nadšencov karate, z ktorých sa postupne vybudoval káder, ktorý ma aktuálne približne 110 členov. Tento rok oslavuje jubilejných 15 rokov.
Čítať ďalej...
Aj keď je marec  "mesiacom kníh", pre mnohých majú knihy celoročnú ba dokonca aj celoživotnú hodnotu. Základná škola Tribečská v Topoľčanoch  sa rozhodla venovať pozornosť knihám a zorganizovala knižnú burzu, na ktorej si návštevníci mohli za symbolickú sumu kúpiť použité knihy. 
Čítať ďalej...

Pri príležitosti 100. výročia založenia ČSČK usporiadal Slovenský červený kríž, územný spolok Nitra v spolupráci s Mestom Nitra výstavu Pod krídlami Anjela venovanú práve tomuto výročiu.

Čítať ďalej...
Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo adaptáciu slávneho Hellerovho románu Hlava XXII. a to len ako 2. na Slovensku. V úprave a réžii Jána Luterána sa v nej divákom predstavila podstatná časť najmladšej generácie súboru DAB. Predstavenie plné absurdnosti, ktorú cítime v našich životoch aj takmer 50 rokov po vydaní románu, dopĺňa výstava s názvom Nitra XXXXV. Prístupná je v dolnom foyer divadla do 1. mája. Formou fotografií a faktografických údajov približuje ničivé bombardovanie Nitry, ku ktorému došlo 26. marca 1945.
Čítať ďalej...

Ako by sme ju charakterizovali? Vtipná a zábavná, drsne prekvapivá aj dojímavo ľudská. Chvíľami akčná groteska, inokedy komédia omylov. Možno mini muzikál, miestami rodinná dráma, občas romantická love story, poeticky cynická rozprávka pre tínedžerov. No vždy iná, než by sa v tej ktorej chvíli mohlo divákovi zdať.

Čítať ďalej...

Tradícia koncertov k Medzinárodnému dňu žien v Partizánskom je od roku 2011.

Čítať ďalej...

Trenčiansky kraj má vlastného koordinátora pre kultúru, novú výzvu na pôde župy predstavila ministerka kultúry. 

Čítať ďalej...

Posledný deň pred popolcovou stredou organizovali v Topoľčanoch fašiangovú veselicu.  V období po popolcovej strede sa už neorganizujú žiadne zábavy a podľa kresťanských tradícií sa má vtedy človek pripraviť fyzicky aj duševne na jeden z najdôležitejších sviatkov – Veľkú noc, ktorú toto vierovyznanie spája so vzkriesením Ježiša.

Čítať ďalej...

Takmer hodinu trvalo mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch. Primátorka po samotnom skončení zasadnutia pripravila školenie pre poslancov a zamestnancov úradu, ktoré im má napomôcť v ich práci. 

Čítať ďalej...

Nitrianske fašiangy tradične vnášajú do ulíc najstaršieho mesta na Slovensku atmosféru typického slovenského zvykoslovia. Jubilejný 20. ročník zavŕšila v Nitre bláznivá maškaráda v podobe rôznych masiek, radosti, veselosti a bujarej zábavy. Fašiangy kladú symbolickú bodku za veselým obdobím, ktoré trvá od Troch kráľov do utorka pred „škaredou“ alebo popolcovou stredou, kedy začína pôst.   

Čítať ďalej...
Strana 1 z 86