V koncertnej sále Župného domu v Nitre sa už v poradí 8-krát uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja. V tomto roku si z rúk predsedu Milana Belicu toto prestížne ocenenie prevzali ďalšie výnimočné osobnosti, ktoré svojim celoživotným dielom významne prispeli k rozvoju kraja a zapísali sa do jeho historických análov. 
Čítať ďalej...
Folklórna skupina Tradícia z Dražoviec oslávila 50 rokov svojho založenia. Jej úlohou je prezentovať zabudnuté zvyky a tradície, ktoré mali svoje kúzlo kedysi dávno. V rámci svojho jubilea pripravila pre návštevníkov program s názvom Na Dražovskej pažiti.
Čítať ďalej...

Na počesť ukončenia prvej svetovej vojny usporiadal zväz vojakov Československej republiky v Topoľčanoch pietnu akciu.

Čítať ďalej...

* Od Nežnej revolúcie uplynulo už 29 rokov. * Povedomie o liečebnom hladovaní stúpa. V budúcnosti by sa táto metóda mohla začať využívať aj na našich klinikách. * Starí poslanci ešte stihli schváliť rozpočet. *

Čítať ďalej...
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V 15. kole I. futbalovej LSD sa pod Zoborom predstavili mladí hráči FK Poprad a po bezgólovom prvom polčase po prestávke hostia dvakrát skórovali a zaslúžene vyhrali. 
Čítať ďalej...

Tímy z posledných dvoch priečok tabuľky Slovnaft handball extraligy hádzanárov nezaskočili v piatkových stretnutiach 11. kola favoritov. Strojár Malacky však tri štvrtiny zápasu proti HKM Šaľa živil nádej na prekvapenie a svoje prvé ligové body v sezóne. 

Čítať ďalej...
Hokejisti Nitry zvíťazili na vlastnom ľade v zápase 23. kola Tipsport ligy nad hráčmi maďarského Miškovca 3:0. Nitre patrí v tabuľke 6. miesto, Miškovec je na 11. priečke.
Čítať ďalej...
Slovenský hokejový útočník Marek Tvrdoň po odchode z rakúskeho Klagenfurtu smeruje do anglického Nottinghamu. Dvadsaťpäťročný rodák z Nitry hral v sezóne 2018/2019 už v dvoch kluboch - začal v Kazachstane v Karagande a neskôr pôsobil v spomenutom Klagenfurte.
Čítať ďalej...
V 15. kole V. futbalovej ligy Stred sa na ihrisku OFK Veľký Lapáš predstavil celok KFC Horná Kráľová a domáci po bezgólovom prvom polčase napokon zvíťazili jednoznačne 4:0. Jacovce si zmerali sily s Bábom a domáci po dobrom výkone zaslúžene vyhrali 2:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 57. minúte Kaman a v závere zápasu po hrubej chybe obrany hostí pridal Kaman aj druhý gól Jacoviec.
Čítať ďalej...
Rezerva FC Nitra zakončila jesennú časť III. futbalovej ligy v poslednom 15. kole presvedčivým víťazstvom nad FC Slovan Galanta 4:0. Skóre otvoril v závere prvého polčasu Peter Šútorík, v 79. minúte zvýšil na 2:0 Dominik Guláš o štyri minúty už bolo 3:0 po góle Tomáša Hambálka a skóre na konečných 4:0 stanovil v 90. minúte Jakub Tancík.
Čítať ďalej...
Strana 1 z 290