%PM, %17 %474 %2019 %12:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Krajský parlament na svojom výjazdovom zasadnutí schválil Akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra.

%PM, %17 %464 %2019 %12:%jún Pridajte komentár medzi prvými!

Rodič autistického dieťaťa, jeho rodina a jeho priatelia majú neľahkú úlohu spoznať a pochopiť dieťa.

%AM, %17 %457 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
Novou posilou Spartaka Myjava, ktorý postúpil do III. ligy a staronovou tvárou v tíme by mal byť od leta 2019 odchovanec nitrianskeho futbalu Tomáš Kóňa. Ten aktuálne figuruje v kádri FC Nitra, ale onedlho by mal zasa obliekať čierno-biely dres kopaničiarov.
Český hokejový brankár Miroslav Hanuljak predĺžil zmluvu s tímom HK Nitra. Rodák z Mostu zamieril pod Zobor v januári tohto roka a vrátane play-off odchytal v nitrianskom drese 17 duelov s úspešnosťou zákrokov 90,9%.
%AM, %17 %456 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
Slovenský hokejový obranca Peter Mikuš bude v nasledujúcej sezóne nastupovať v drese tipsportligového klubu z Nových Zámkov. Tridsaťštyriročný bek sa vracia do domácej najvyššej súťaže po jednom ročníku strávenom v českom prvoligovom tíme VHK Vsetín.
%AM, %17 %455 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
V poslednom 33. kole I.LSD si 19-roční hráči FC Nitra zmerali sily s rovesníkmi z FK Železiarne Podbrezová a zdolali ich 3:1. Skóre otvoril v 45. minúte Samuel Čapkovič, v 61. vyrovnal Matúš Ončák, o 4 minúty dostal Nitru opäť do vedenia z penalty Tomáš Hambálek a v 82. minúte uzavrel gólový účet stretnutia domáci Patrik Danek.
Futbalová Fortuna liga má v sezóne 2019/2020 úvodné kolo naplánované na 20. - 21. júla. MFK Ružomberok bude hostiť FC Nitra a do Zlatých Moraviec na duel proti miestnemu FC ViOn zavíta DAC Dunajská Streda.
%AM, %17 %454 %2019 %11:%jún Pridajte komentár medzi prvými!
V 29. kole III. futbalovej ligy Západ sa v Šali predstavil súper rovnako z hornej polovice tabuľky Gabčíkovo a celky sa rozišli po remíze 2:2, keď domáci po prvom polčase viedli 2:0. Vráble sa predstavili na ihrisku Púchova a podľahli mu 2:3. Futbalisti predposledného celku TJ Slovan Galanta podľa očakávanie nepochodili na ihrisku TJ KOVO Beluša.