%AM, %10 %465 %2018 %11:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Vo výstavných priestoroch topoľčianskej mestskej galérie sa v tomto predvianočnom čase so svojou tvorbou prezentuje maliar impresívnej záhorskej krajiny- Štefan Orth.
%AM, %10 %439 %2018 %10:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Nitriansky športový klub BC Stavbár Nitra hodnotil úspešnú sezónu.
Slovnaft handball extraliga mužov má od soboty nového lídra. V priamom súboji o prvé miesto si vedúcu pozíciu v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže vybojovali hádzanári MŠK Považská Bystrica, ktorí deklasovali HKM Šaľa 35:21 a zosadili ho z čela tabuľky. Šnúru štyroch prehier a piatich zápasov bez výhry prerušili hráči MHC Štart Nové Zámky. Derby cez kopec sa skončilo pre úradujúceho vicemajstra. Hádzanári HK Agro Topoľčany vyhrali v Hlohovci nad Sportou.
%AM, %10 %438 %2018 %10:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Futbalisti Nitry na záver jesennej časti zvíťazili v sobotňajšom dueli 18. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Zlatých Moraviec presvedčivo 3:0. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v Nitre nad Sereďou 1:0.
%AM, %10 %437 %2018 %10:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Košicami 5:3. V súboji tabuľkových susedov nestačili Novozámčania na Popradčanov 5:6 po predĺžení.
%AM, %10 %436 %2018 %10:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
19-roční hráči FC Nitra sa v záverečnom 17. jesennom kole I.LSD predstavili na vlastnom trávniku proti celku zo špice tabuľky FC Spartak Trnava. Stretnutie skončilo výsledkom 0:2.
Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková bude v hráčskej kariére s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať v Maďarsku. Jej novým zamestnávateľom by sa mal stať Mosonmagyaróvári KC SE.
%AM, %10 %434 %2018 %10:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Piatkový zápas 14. kola základnej časti slovenskej Edymax extraligy volejbalistov VKP Bystrina SPU Nitra - COP Trenčín mal neštandardný začiatok. Nitrania po prvom prehratom sete napokon zvíťazili 3:1.
%AM, %10 %401 %2018 %09:%dec Pridajte komentár medzi prvými!
Hokejisti Nitry zvíťazili v rámci piatkového zápasu 30. kola Tipsport ligy nad Žilinou vysoko 9:3. Mužstvo spod Zobora naštartoval za vysokým triumfom už v šiestej minúte stretnutia Juraj Šiška, ktorý strelil aj posledný gól v meraní síl, a to 34 sekúnd pred záverečným klaksónom.
%PM, %07 %641 %2018 %15:%dec Pridajte komentár medzi prvými!

* Situácia s vodičmi MHD je stabilizovaná, nie však vyriešená. * Nitra chce pomôcť cudzincom prichádzajúcim za prácou novým integračným centrom. * V Nitrianskom kraji museli zatvoriť 5 materských škôl. Zaúradovala totiž chrípka. * V Nitrianskom kraji pribudnú nové monitory dychu pre novorodencov. * Autobusová stanica má byť hotová až v roku 2019. * Rok 2019 bude pre ďalší rozvoj dopravy v Nitre a v Nitrianskom kraji kľúčový. * Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo s prípravou inscenácie Meno. *